---

Boże Ciało - premiera już 11 października

10/10/2019

Boże Ciało to historia dwudziestoletniego Daniela, który w czasie pobytu w zakładzie poprawczym przechodzi duchową przemianę i zaczyna snuć marzenia o byciu księdzem. Po warunkowym zwolnieniu chłopak skierowany zostaje do pracy w zakładzie stolarskim. Zamiast tego jednak, popychany niemożliwym do spełnienia marzeniem, Daniel kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Omyłkowo zostaje wzięty za księdza i mimo dość ekscentrycznych metod ewangelizacji szybko zdobywa zaufanie parafian.     

Film J. Komasy został wyróżniony na 76. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji nagrodą Europa Cinemas Label. Teraz "Boże Ciało" będzie walczyć o nominację do Oscara w kategorii pełnometrażowy film międzynarodowy. 

Główną rolę w "Bożym Ciele" gra młody aktor Bartosz Bielenia. W pozostałych rolach m.in.: Aleksandra Konieczna, Eliza Rycembel, Tomasz Ziętek, Barbara Kurzaj, Leszek Lichota, Zdzisław Wardejn i Łukasz Simlat. W obsadzie znalazła się także aktorka GOLDFINGER Malwina Brych.

Premiera filmu 11 października 2019.