---

Niepospolita - krótkometrażowy film fabularny osadzony w historycznych realiach II Rzeczpospolitej.

15/11/2019

Krótkometrażowy film, teledysk Adama Milwiw-Barona do utworu „Sex Appeal” z udziałem Natalii Lubrano oraz serwis niepospolita.pl -  to składowe projektu „Niepospolita”.

Projekt zrealizowany został przez zespół Fundacji Promocji Rozwoju, powołany przez Bank Gospodarstwa Krajowego do komunikacji osiągnięć rozwojowych i gospodarczych Polski.

»Niepospolita« w reżyserii Tomasza Dobosza, to krótkometrażowy film fabularny osadzony w historycznych realiach II Rzeczpospolitej. Jak podają twórcy projektu jest to wzruszająca opowieść o uczuciach, ludziach, entuzjazmie i wielkości tamtych czasów. Przedstawiona została podróż pisarza Tadeusza Dołęgi-Mostowicza, który na polecenie potentata wydawniczego – Melchiora Wańkowicza (aktor GOLDFINGER Marek Karpowicz), wyrusza z asystentką Dianą w podróż po Polsce w 1939 r. Ich celem jest stworzenie reportażu dla powstającej telewizji o najbardziej wpływowych ludziach tamtych czasów.

Podkład dźwiękowy stanowią nowoczesne aranżacje starych przebojów w wykonaniu Adama Barona, Michała Fogga, wnuka znanego piosenkarza oraz muzyka specjalnie skomponowana na potrzeby filmu przez Artura Słotwińskiego. Film można oglądać od soboty na stronie niepospolita.pl oraz na kanale projektu w serwisie Youtube. W filmie występują m.in. Patryk Szwichtenberg, Agata Różycka, Marek Siudym. Scenariusz napisali Danuta Nierada i Miłosz Lodowski.

Twórcy poinformowali również, że strona internetowa niepospolita.pl wykonana jest na wzór portalu plotkarskiego z informacjami z II RP. Prezentuje sylwetki bohaterów filmu oraz ciekawostki o epoce. Można znaleźć na niej informacje m.in. o Tadeuszu Dołędze-Mostowiczu, emancypacji Polek w czasach II Rzeczypospolitej i osiągnięciach sportowych. Wszystkie materiały dostępne na stronie przetłumaczono na kilka języków.